Korkularınızdan korkmayın !

Her canlının içinde doğuştan gelen veya sonradan oluşan korkuları, kaygıları ve endişeleri söz konusudur. Bunlar bazen bir olayın bir etkinin vuku bulmasıyla en yüksek şekilde ortaya çıkar, kimi zaman ise hiç bir şey yokken durduk yerde bizi rahatsız eder. Bu tarz durumların en sık karşılaşılan sonuçlarından birisi panik ve evham halidir. Korkular yeterli derecede kontrol edilmezler ise sonuçlarında bizleri manik depresif bozukluklar, içe kapanma, panik atak ve hayattan uzaklaşmaya kadar götürebilir.

Yer yüzünde ki en önemli yasalardan birisi olan çekim yasasına göre insan ne düşünürse onu yaşamakla yükümlüdür. Korkularınızın beyninizde konuşmasına izin verirseniz, onların üzerine gitmezseniz, bu duyguları bastırırsanız ileride daha da kuvvetli şekilde ortaya çıkacaklar ve sürekli düşüneceğiniz için Çekim Yasası gereği başınıza geleceklerdir. Evet yanlış okumadınız ‘ Korktuğun şey her ne ise  er yada geç o başına gelecektir ‘.

Unutmayın ki bu hayatta hiç bir şey çözümsüz değildir. Ya işsiz kalırsam ? Yeni bir iş bulursunuz. Ya bulduğum iş daha düşük şartlarda ise ? Belki daha mutlu olacağınız bir işe başlayacaksınız. Ya dermansız hastalığa yakalanırsam ? Belki de şifa ve ilaç bedeninizde gizli. Neden bunu düşünmeyi bir an evvel bırakmıyorsun. Sevdiklerimi kaybedersem ne yaparım ? Unutma ki kaçınılmaz son hepimiz için bir gün oluşacak. Bu süreci evrene negatif enerji göndererek hızlandırma. Şu sokaktan geçemem çok karanlık ? Denemeden nasıl geçemeyeceğini anladın. Köpek korkum var benim. En son ne zaman bir köpeğin başını okşamayı denedin ? Her gün arabana bindiğinde acaba trafik kazası yapacak mıyım diye düşünürsen yaparsın. Hasta olmak istemiyorum diye her gün hayıflanırsan hasta olursun. Hayat göründüğü kadar ciddi ve senin çok büyüttüğün kadar büyük bir alan mı acaba ? Kendini hayatın akışına bırak, tam ortasına ve bu mükemmel düzenin her şeyiyle tadını çıkartmaya bak.

Hayatta olduğun için Tanrı’ya seni yaradana şükret. O kadar şanslısın ki bu dünyada senden bir tane daha yok. Korkularının artık seni yönetmesine izin verme. Önce ki yazımda ki denklemi unutmayalım. Cesaretli insan mutludur, mutlu insan başarılıdır ve yeniden mutludur. Sende artık cesaret et ve sana ait olmayan gereksiz korkularından kurtul.

ALP KESKİN


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s