Kaplan Dil Okulları Hakkında

KAPLAN

1967 kurulmuş olup genel merkezi Londra’dadır. KIC dünyanın farklı yerlerinde toplam 42 okulda İngilizce eğitimi, sınav hazırlık kursları sunar. Bunlarin dışında akademik yerleştirmeler yapmakta ve online eğitimler vermektedir. Kurslar şehir merkezlerindeki okullarda ve üniversite kampüslerinde verilir.  Amerika’da 21 okul, İngiltere’de 10 okul, Avustralya’da 5 okul, İrlanda, Kanada ve Yeni Zellanda’da bulunan kampüsleriyle siz öğrencilerini beklemektedir. Kaplan dil okulları ABD’nin medya devi Graham Holdings’e bağlı bir okuldur.

– Modern şehir merkezi okullarından, tanınmış üniversitelerin kampüsünde bulunan okullara kadar, size en uygun okullarda kaliteli İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

– Tüm dil okulları, modern tesislere ve bulundukları bölgenin kültürel, sosyal ve tarihi etkinliklerine kolay erişim sunmaktadır.

– Tüm bunların yanında kampüslerinde bilgisayar laboratuvarları, ücretsiz wifi erişimi ve interaktif yazı tahtaları kullanılmaktadır. Chicago kampüsünde 100 kişilik amfi bulunmaktadır.

– Kaplan okullarının bir diğer önemli özelliği ise kendi materyallerini kendilerinin basıp yayınlıyor olmasıdır. Hiç bir kampüsünde materyal ve konaklama yerleştirme ücreti alınmamakta olup Kaplan’ın kendi sınav hazırlık ve uygulamalı İngilizce kitapları ile eğitim verilmektedir.

– En az 7 çeşit dil kursu imkanı ile öğrencilerine her anlamda destek ve takviye sağlamaktadır. Tatilde İngilizce, İş İngilizcesi, Genel İngilizce, Toefl/Ielts Hazırlık Sınıfları, Akademik Amaçlar İçin İngilizce ve Pratik İngilizce gibi programları mevcuttur. Ayrıca İngiltere’de Bath ve Tourquay’da 50+ kurslarıda bulunmaktadır.

– Ayrıca Genel İngilizce eğitimi diğer tüm dil okullarında maksimum 22 saat iken Kaplan’da bu rakam 27 saattir. 20 saat Genel İngilizce + 7 saat yapısal çalışma şeklinde verilir.

20150912_150306.jpg

– 90’dan fazla ülkeden yüz binlerce öğrenci her dönem Kaplan’a kayıt olmakta ve sertifika almaktadır. Uluslararası araştırma firmalarının yapmış olduğu araştırmalara göre dünyadaki dil okulları arasında son 8 yılda en fazla öğrenci alan okul Kaplan IC’dır. Bu durum beraberinde kaliteyi ve kurumsallığıda getirmiştir. Akreditasyon firmalarının  anketelerine göre ise 10 öğrenciden 7’si Kaplan’ın eğitim sisteminin çok efektif ve öğretici olduğunu ve en önemlisi eğitmenlerinden memnuniyetlerini belirtmiştir.

20150912_150436.jpg

– Kaplan okullarının uluslarası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen lokasyonları sırası ile New York Empire State, Los Angeles Wetwood, San Francisco, San Diego ve Chicago olup kampüs içi eğitim veren okullar sırası ise Boston Northeastern University, Chicago Illinois Institute of Technology ve Santa Barbara College da bulunan okuludur. İngiltere’de ise sırasıyla Bournemouth, Londra, Cambridge, Oxford ve Bath kampüsleridir.

20150912_152815.jpg

– Kaplan okullarında öğrenci dağılımı genel anlamda en başta %35 Çin ve Kore olmak üzere ardından %15 Arabistan, %8 İsviçre, %7 Brezilya, %5 İspanya, %5 Türkiye, %3 Kolombiya, %3 Fransa, %8 Almanya ve %11 diğer ülkelerdir. En yoğun yaş aralığı 22-27 yaş aralığındadır.

– Konaklama imkanları aile yanı tek çift kişilik yurtlar tek ve paylaşımlı yemekli yemeksiz olarak ayrılmıştır. Okullara yakınlık durumları lokasyonlara göre değişmekte olup isteğe bağlı olarak yakın konaklama seçenekleride mevcuttur. Tüm kampüslerinde havaalanı karşılama hizmeti vermektedir. Aile yanı konaklamaları genellikle Kaplan okullarına toplu taşıma ile 35 dakika mesafededir. New York hariç tüm yurtlar Kaplan oklullarına 15 dakika yürüyüş veya 35 dakika toplu taşım mesafelerinde ayarlanabilmektedir. Yurtlarda wifi, televizyon, ortak kullanılan çamaşır makineleri, özel veya ortak bulaşık makinesi, buzdolabı, DVD oynatıcı ve mutfak gereçleri buluınmaktadır.

20150912_150716.jpg

– Kaplan okullarının önemli özelliklerinden bir diğeri ise okulda öğrencilerin bir arada vakit geçirebileceği öğrenci salonlarının ve ortak alanlarının bulunmasıdır. Bu salonların çoğunda mikrodalga fırın, buzdolabı ve geniş oturma grupları bulunmaktadır.

– Kaplan tüm öğrencilerine derslerden arta kalan zamanlarda aktiviteli programlar sunmaktadır ve komplekslerden yararlanma hakkı tanımaktadır. Gün içerisinde futbol, sinema, okulca geziler, turnuvalar düzenlenmektedir. Kendi öğrencilerine fırsatlar tanıyan Kaplan’ın Örneğin San Francisco kampüsünde eğitim alan öğrenciler çevrede ki spor salonlarında indirim hakkı kazanmaktadır. Los Angeles Westwood’da eğitim alan öğrenciler UCLA’in spor salonundan düşük ücretler karşılığında yaralanabilirler.

20150910_141120.jpg

– Kaplan dil oklulları küçük öğrencilerini de unutmamış ve 12-17 yaş aralığı öğrenciler için Amerika ve İngiltere’de yaz okulları ve kampları sunmaktadır. Amerika’da 4 İngiltere’de 7 yaz okulu ile küçük öğrencilerine hizmet vermektedir. Her okulunda 24 saat acil telefon destek hattı ile velilerin içlerinin rahat olması sağlanıyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s